LQG15HS8N2J02D
RF Inductors 8.2nH 5% Hi-Freq
product image
LQG15HS8N2J02D Picture
SeekIC No. : 001209204 Detail
LQG15HS8N2J02D: RF Inductors 8.2nH 5% Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HS8N2J02D
Quick Details
Inductance : 8.2 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Self Resonant Frequency : 3700 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range :
Inductance : 8.2 nH
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Self Resonant Frequency : 3700 MHz
Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HS8N2J02D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance8.2nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq3.7GHz
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max