LQG15HSR22J02D
RF Inductors 0.22uH 5% Hi-Freq
product image
LQG15HSR22J02D Picture
SeekIC No. : 001210460 Detail
LQG15HSR22J02D: RF Inductors 0.22uH 5% Hi-Freq
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HSR22J02D
Quick Details
Inductance : 220 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 120 mAmps Maximum DC Resistance : 3.77 Ohms
Self Resonant Frequency : 450 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Inductance : 220 nH
Maximum DC Current : 120 mAmps
Self Resonant Frequency : 450 MHz
Maximum DC Resistance : 3.77 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HSR22J02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance220nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 120mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq450MHz
DC Resistance (DCR)3.770 Ohm Max