LQH2MCN3R3M02L
Power Inductors Choke Circuit Coated 3.3uH
product image
LQH2MCN3R3M02L Picture
SeekIC No. : 001178941 Detail
LQH2MCN3R3M02L: Power Inductors Choke Circuit Coated 3.3uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH2MCN3R3M02L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 375 mAmps Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 65 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 2 mm L x 0.9 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0806 (2016 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 3.3 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 65 MHz
Dimensions : 1.6 mm W x 2 mm L x 0.9 mm H
Maximum DC Current : 375 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH2MCN3R3M02L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 375mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq65MHz
DC Resistance (DCR)600.0 mOhm Max