LQH55DN220M03L
Power Inductors 22uH 20%
product image
LQH55DN220M03L Picture
SeekIC No. : 001178216 Detail
LQH55DN220M03L: Power Inductors 22uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH55DN220M03L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1200 mAmps Maximum DC Resistance : 0.19 Ohms
Self Resonant Frequency : 15 MHz Dimensions : 5 mm W x 5.7 mm L x 4.7 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 2220 (5750 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 22 uH
Self Resonant Frequency : 15 MHz
Maximum DC Resistance : 0.19 Ohms
Maximum DC Current : 1200 mAmps
Dimensions : 5 mm W x 5.7 mm L x 4.7 mm H