LQH55PN100MR0L
Power Inductors 2220 10uH 1.25A
product image
LQH55PN100MR0L Picture
SeekIC No. : 001180468 Detail
LQH55PN100MR0L: Power Inductors 2220 10uH 1.25A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH55PN100MR0L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1250 mAmps Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 20 MHz
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 2220 (5750 metric)
Description
Q Minimum :
Dimensions :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 10 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.11 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Maximum DC Current : 1250 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH55PN100MR0L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1.25A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq20MHz
DC Resistance (DCR)110.0 mOhm Max