LQH55PN220MR0L
Power Inductors 2220 22uH 0.85A
product image
LQH55PN220MR0L Picture
SeekIC No. : 001178945 Detail
LQH55PN220MR0L: Power Inductors 2220 22uH 0.85A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH55PN220MR0L
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 850 mAmps Maximum DC Resistance : 0.26 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 10 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 22 uH
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency : 10 MHz
Maximum DC Resistance : 0.26 Ohms
Maximum DC Current : 850 mAmps
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH55PN220MR0L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 850mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq10MHz
DC Resistance (DCR)260.0 mOhm Max