LQH55PN2R7NR0L
Power Inductors 2220 2.7uH 2.15A
product image
LQH55PN2R7NR0L Picture
SeekIC No. : 001181507 Detail
LQH55PN2R7NR0L: Power Inductors 2220 2.7uH 2.15A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH55PN2R7NR0L
Quick Details
Inductance : 2.7 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 2150 mAmps Maximum DC Resistance : 0.04 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 50 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency : 50 MHz
Inductance : 2.7 uH
Maximum DC Resistance : 0.04 Ohms
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Maximum DC Current : 2150 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH55PN2R7NR0L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.7H
Tolerance±30%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 2.15A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq50MHz
DC Resistance (DCR)40.00 mOhm Max