LQH55PN4R7NR0L
Power Inductors 2220 4.7uH 1.75A
product image
LQH55PN4R7NR0L Picture
SeekIC No. : 001180514 Detail
LQH55PN4R7NR0L: Power Inductors 2220 4.7uH 1.75A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH55PN4R7NR0L
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 1750 mAmps Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 30 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 4.7 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Self Resonant Frequency : 30 MHz
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Maximum DC Current : 1750 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH55PN4R7NR0L
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±30%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 1.75A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq30MHz
DC Resistance (DCR)60.00 mOhm Max