LQP03TN12NJ04D
RF Inductors 12nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN12NJ04D Picture
SeekIC No. : 001209070 Detail
LQP03TN12NJ04D: RF Inductors 12nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN12NJ04D
Quick Details
Inductance : 12 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 90 mAmps Maximum DC Resistance : 1.15 Ohms
Self Resonant Frequency : 3700 MHz Q Minimum : 11
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Self Resonant Frequency : 3700 MHz
Inductance : 12 nH
Maximum DC Resistance : 1.15 Ohms
Maximum DC Current : 90 mAmps
Q Minimum : 11
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN12NJ04D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance12nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 90mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq11 @ 500MHz
Self Resonant Freq3.7GHz
DC Resistance (DCR)1.150 Ohm Max