LQP03TN15NJ04D
RF Inductors 15nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN15NJ04D Picture
SeekIC No. : 001210603 Detail
LQP03TN15NJ04D: RF Inductors 15nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN15NJ04D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 15 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 90 mAmps Maximum DC Resistance : 1.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 3300 Mhz Q Minimum : 11
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Inductance : 15 nH
Maximum DC Resistance : 1.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 3300 Mhz
Maximum DC Current : 90 mAmps
Q Minimum : 11
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN15NJ04D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance15nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 90mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq11 @ 500MHz
Self Resonant Freq3.7GHz
DC Resistance (DCR)1.400 Ohm Max