LQP03TN18NJ04D
RF Inductors 18nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN18NJ04D Picture
SeekIC No. : 001209441 Detail
LQP03TN18NJ04D: RF Inductors 18nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN18NJ04D
Quick Details
Inductance : 18 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 80 mAmps Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 3100 MHz Q Minimum : 11
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Inductance : 18 nH
Self Resonant Frequency : 3100 MHz
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Maximum DC Current : 80 mAmps
Q Minimum : 11
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN18NJ04D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance18nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 80mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq11 @ 500MHz
Self Resonant Freq3.1GHz
DC Resistance (DCR)1.600 Ohm Max