LQP03TN1N8C00D
RF Inductors 1.8 NH +-.2NH
product image
LQP03TN1N8C00D Picture
SeekIC No. : 001211580 Detail
LQP03TN1N8C00D: RF Inductors 1.8 NH +-.2NH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN1N8C00D
Quick Details
Inductance : 1.8 nH Tolerance : 0.2 nH
Maximum DC Current : 280 mAmps Maximum DC Resistance : 0.16 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.2 nH
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Inductance : 1.8 nH
Maximum DC Resistance : 0.16 Ohms
Maximum DC Current : 280 mAmps
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN1N8C00D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.8nH
Tolerance±0.2nH
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 280mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)160.0 mOhm Max