LQP03TN22NJ04D
RF Inductors 22nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN22NJ04D Picture
SeekIC No. : 001210859 Detail
LQP03TN22NJ04D: RF Inductors 22nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN22NJ04D
Quick Details
Inductance : 22 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 70 mAmps Maximum DC Resistance : 2.55 Ohms
Self Resonant Frequency : 2800 MHz Q Minimum : 11
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 70 mAmps
Inductance : 22 nH
Self Resonant Frequency : 2800 MHz
Q Minimum : 11
Maximum DC Resistance : 2.55 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN22NJ04D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22nH
Tolerance±5%
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 70mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq11 @ 500MHz
Self Resonant Freq2.8GHz
DC Resistance (DCR)2.550 Ohm Max