LQP03TN27NJ04D
RF Inductors 27nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN27NJ04D Picture
SeekIC No. : 001209327 Detail
LQP03TN27NJ04D: RF Inductors 27nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN27NJ04D
Quick Details
Inductance : 27 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 70 mAmps Maximum DC Resistance : 2.9 Ohms
Self Resonant Frequency : 2500 MHz Q Minimum : 11
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 70 mAmps
Inductance : 27 nH
Maximum DC Resistance : 2.9 Ohms
Self Resonant Frequency : 2500 MHz
Q Minimum : 11
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN27NJ04D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance27nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 70mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq11 @ 500MHz
Self Resonant Freq2.5GHz
DC Resistance (DCR)2.900 Ohm Max