LQP03TN2N2C04D
RF Inductors 2.2nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN2N2C04D Picture
SeekIC No. : 001210622 Detail
LQP03TN2N2C04D: RF Inductors 2.2nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN2N2C04D
Quick Details
Inductance : 2.2 nH Tolerance : 0.2 nH
Maximum DC Current : 220 mAmps Maximum DC Resistance : 0.18 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 0.2 nH
Inductance : 2.2 nH
Maximum DC Current : 220 mAmps
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.18 Ohms
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN2N2C04D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2nH
Tolerance±0.2nH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 220mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)180.0 mOhm Max