LQP03TN33NJ04D
RF Inductors 33nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN33NJ04D Picture
SeekIC No. : 001211901 Detail
LQP03TN33NJ04D: RF Inductors 33nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN33NJ04D
Quick Details
Inductance : 33 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 60 mAmps Maximum DC Resistance : 2.95 Ohms
Self Resonant Frequency : 2000 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Inductance : 33 nH
Self Resonant Frequency : 2000 MHz
Maximum DC Current : 60 mAmps
Maximum DC Resistance : 2.95 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN33NJ04D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 60mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 300MHz
Self Resonant Freq2GHz
DC Resistance (DCR)2.950 Ohm Max