LQP03TN39NJ04D
RF Inductors 39nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN39NJ04D Picture
SeekIC No. : 001209244 Detail
LQP03TN39NJ04D: RF Inductors 39nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN39NJ04D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 39 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 60 mAmps Maximum DC Resistance : 3.35 Ohms
Self Resonant Frequency : 1800 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Inductance : 39 nH
Self Resonant Frequency : 1800 MHz
Maximum DC Current : 60 mAmps
Maximum DC Resistance : 3.35 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN39NJ04D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39nH
Tolerance±5%
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 60mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 300MHz
Self Resonant Freq1.8GHz
DC Resistance (DCR)3.350 Ohm Max