LQP03TN3N3C00D
RF Inductors 3.3 NH +-.2NH
product image
LQP03TN3N3C00D Picture
SeekIC No. : 001209153 Detail
LQP03TN3N3C00D: RF Inductors 3.3 NH +-.2NH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN3N3C00D
Quick Details
Inductance : 3.3 nH Tolerance : 0.2 nH
Maximum DC Current : 190 mAmps Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.2 nH
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Current : 190 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Inductance : 3.3 nH
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN3N3C00D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3nH
Tolerance±0.2nH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 190mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max