LQP03TN3N9C04D
RF Inductors 3.9nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN3N9C04D Picture
SeekIC No. : 001210414 Detail
LQP03TN3N9C04D: RF Inductors 3.9nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN3N9C04D
Quick Details
Inductance : 3.9 nH Tolerance : 0.2 nH
Maximum DC Current : 170 mAmps Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 0.2 nH
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Inductance : 3.9 nH
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Maximum DC Current : 170 mAmps
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN3N9C04D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.2nH
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 170mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)300.0 mOhm Max