LQP03TN47NJ04D
RF Inductors 47nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN47NJ04D Picture
SeekIC No. : 001209845 Detail
LQP03TN47NJ04D: RF Inductors 47nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN47NJ04D
Quick Details
Inductance : 47 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 50 mAmps Maximum DC Resistance : 3.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 1600 MHz Q Minimum : 8
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Resistance : 3.6 Ohms
Inductance : 47 nH
Maximum DC Current : 50 mAmps
Self Resonant Frequency : 1600 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN47NJ04D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 50mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 300MHz
Self Resonant Freq1.6GHz
DC Resistance (DCR)3.600 Ohm Max