LQP03TN4N7J00D
RF Inductors 4.7 NH 5%
product image
LQP03TN4N7J00D Picture
SeekIC No. : 001209144 Detail
LQP03TN4N7J00D: RF Inductors 4.7 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN4N7J00D
Quick Details
Inductance : 4.7 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 160 mAmps Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Inductance : 4.7 nH
Maximum DC Current : 160 mAmps
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN4N7J00D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 160mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)550.0 mOhm Max