LQP15MN10NG00D
RF Inductors 10 NH 2% (R)
product image
LQP15MN10NG00D Picture
SeekIC No. : 001219246 Detail
LQP15MN10NG00D: RF Inductors 10 NH 2% (R)
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP15MN10NG00D
Mfg:
Murata
Quick Details
Inductance : 10 nH Tolerance : 2 %
Maximum DC Current : 100 mAmps Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 4500 MHz Q Minimum : 13
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Inductance : 10 nH
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Tolerance : 2 %
Maximum DC Current : 100 mAmps
Self Resonant Frequency : 4500 MHz