LQP15MN1N6B02D
RF Inductors 1.6nH 0402
product image
LQP15MN1N6B02D Picture
SeekIC No. : 001211996 Detail
LQP15MN1N6B02D: RF Inductors 1.6nH 0402
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP15MN1N6B02D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1.6 nH Tolerance : 0.1 nH
Maximum DC Current : 220 mAmps Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Tolerance : 0.1 nH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 1.6 nH
Maximum DC Current : 220 mAmps
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms