LQW18AN33NG00D
RF Inductors 0603 33nH
product image
LQW18AN33NG00D Picture
SeekIC No. : 001209443 Detail
LQW18AN33NG00D: RF Inductors 0603 33nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQW18AN33NG00D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 33 nH Tolerance : 2 %
Maximum DC Current : 420 mAmps Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Self Resonant Frequency : 3200 MHz Q Minimum : 40
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Resistance : 0.23 Ohms
Tolerance : 2 %
Inductance : 33 nH
Self Resonant Frequency : 3200 MHz