LQW21HNR47J00L
RF Inductors 0805 0.47uH 5%
product image
LQW21HNR47J00L Picture
SeekIC No. : 001210070 Detail
LQW21HNR47J00L: RF Inductors 0805 0.47uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQW21HNR47J00L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 470 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 160 mAmps Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Self Resonant Frequency : 620 MHz Q Minimum : 35
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 160 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.3 Ohms
Q Minimum : 35
Inductance : 470 nH
Self Resonant Frequency : 620 MHz