LSM2-T/6-D12-C
DC/DC Converters 19.8W SINGLE OUTPUT 12V / 0.75-5V 6A
product image
LSM2-T/6-D12-C Picture
SeekIC No. : 002715935 Detail
LSM2-T/6-D12-C: DC/DC Converters 19.8W SINGLE OUTPUT 12V / 0.75-5V 6A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LSM2-T/6-D12-C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Non-Isolated / POL Output Power : 30 W
Input Voltage Range : 10 V to 14 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 0.75 V to 5 V Output Current (Channel 1) : 6 A
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product : Non-Isolated / POL
Number of Outputs : 1
Output Power : 30 W
Output Current (Channel 1) : 6 A
Input Voltage Range : 10 V to 14 V
Output Voltage (Channel 1) : 0.75 V to 5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLSM2-T/6-D12-C
VendorMurata Power Solutions Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input12V
Output0.75 ~ 5VDC
Power (Watts)30W
Number of Outputs1
1st Output0.75 ~ 5 VDC @ 6A