LT1579CGN-3.3#TR
IC REG LDO SMRT DUAL 3.3V 16SSOP
product image
LT1579CGN-3.3#TR Picture
SeekIC No. : 003561246 Detail
LT1579CGN-3.3#TR: IC REG LDO SMRT DUAL 3.3V 16SSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT1579CGN-3.3#TR
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Function: Back-Up Management Battery Chemistry: Smart Batteries
Voltage - Supply: - Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 16-SSOP Package / Case : MLP-24 EP
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Function: Back-Up Management
Voltage - Supply: -
Package / Case: 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Manufacturer: Linear Technology
Battery Chemistry: Smart Batteries
Supplier Device Package: 16-SSOP
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT1579CGN-3.3#TR
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Battery TypeSmart Batteries
FunctionBack-Up Management
Package / Case16-SSOP
PackagingTape & Reel (TR)