LT1579CS-3.3#TR
IC REG LDO SMRT DUAL 3.3V 16SOIC
product image
LT1579CS-3.3#TR Picture
SeekIC No. : 003561454 Detail
LT1579CS-3.3#TR: IC REG LDO SMRT DUAL 3.3V 16SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT1579CS-3.3#TR
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Function: Back-Up Management Battery Chemistry: Smart Batteries
Voltage - Supply: - Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
THD plus Noise : 0.3 % at 8 Ohms at 0.5 W Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 16-SOIC
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 16-SOIC
Function: Back-Up Management
Voltage - Supply: -
Manufacturer: Linear Technology
Battery Chemistry: Smart Batteries
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT1579CS-3.3#TR
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Battery TypeSmart Batteries
FunctionBack-Up Management
Package / Case16-SOIC (3.9mm Width)
PackagingTape & Reel (TR)