LT1739CFE
IC AMP XDSL LINE DRV DUAL20TSSOP
product image
LT1739CFE Picture
SeekIC No. : 003523357 Detail
LT1739CFE: IC AMP XDSL LINE DRV DUAL20TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT1739CFE
Quick Details
Logic Family : STMPE801 Series: -
Manufacturer: Linear Technology Type: Line Driver, Transmitter
Number of Drivers/Receivers: 2/0 Protocol: DSL
Voltage - Supply: 5 V ~ 12 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad Supplier Device Package: 20-TSSOP-EP
Description
Series: -
Mounting Type: Surface Mount
Type: Line Driver, Transmitter
Number of Drivers/Receivers: 2/0
Packaging: Tube
Protocol: DSL
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Manufacturer: Linear Technology
Supplier Device Package: 20-TSSOP-EP
Voltage - Supply: 5 V ~ 12 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT1739CFE
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Number of Drivers/Receivers2/0
TypeLine Driver, Transmitter
Voltage - Supply5 V ~ 12 V