LT1739IFE
IC AMP XDSL LINE DRV DUAL20TSSOP
product image
LT1739IFE Picture
SeekIC No. : 003523330 Detail
LT1739IFE: IC AMP XDSL LINE DRV DUAL20TSSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT1739IFE
Quick Details
Logic Family : STMPE801 Series: -
Manufacturer: Linear Technology Type: Line Driver, Transmitter
Number of Drivers/Receivers: 2/0 Protocol: -
Voltage - Supply: 5 V ~ 12 V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad Supplier Device Package: 20-TSSOP-EP
Description
Series: -
Protocol: -
Number of Drivers/Receivers: 2/0
Packaging: Tube
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Manufacturer: Linear Technology
Supplier Device Package: 20-TSSOP-EP
Voltage - Supply: 5 V ~ 12 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT1739IFE
TypeLine Driver, Transmitter
Voltage - Supply5 V ~ 12 V