LT1809CS6#TRM
IC OPAMP R-R IN/OUT SGL SOT23-6
product image
LT1809CS6#TRM Picture
SeekIC No. : 003530109 Detail
LT1809CS6#TRM: IC OPAMP R-R IN/OUT SGL SOT23-6
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT1809CS6#TRM
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Amplifier Type: General Purpose Type: -
Number of Circuits: 1 THD plus Noise : 0.001 %
Max Output Power x Channels @ Load: - Output Type: Rail-to-Rail
Slew Rate: 350 V/µs Voltage - Supply: -
Features: - Gain Bandwidth Product: 180MHz
-3db Bandwidth: 320MHz Current - Input Bias: 12.5µA
Voltage - Input Offset: 800µV Current - Supply: 15mA
Current - Output / Channel: 85mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: SOT-23-6 Supplier Device Package: TSOT-23-6
Description
Series: -
Amplifier Type: General Purpose
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Voltage - Supply: -
Features: -
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Number of Circuits: 1
Output Type: Rail-to-Rail
Package / Case: SOT-23-6
Voltage - Input Offset: 800µV
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output / Channel: 85mA
Current - Supply: 15mA
Slew Rate: 350 V/µs
Gain Bandwidth Product: 180MHz
Manufacturer: Linear Technology
-3db Bandwidth: 320MHz
Supplier Device Package: TSOT-23-6
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Current - Input Bias: 12.5µA
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT1809CS6#TRM
VendorLinear Technology (VA)
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingCut Tape (CT)
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits1 - Single
Package / CaseSOT-23-6
Slew Rate350 V/s
Gain Bandwidth Product180MHz
Current - Supply15mA
Current - Output / Channel85mA
Output TypeRail-to-Rail
-3db Bandwidth320MHz
Current - Input Bias12.5A
Voltage - Input Offset800V