LT3650EDD-4.1#TRPBF
IC CHARGER LI-ION 4.1V 2A 12-DFN
product image
LT3650EDD-4.1#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003561282 Detail
LT3650EDD-4.1#TRPBF: IC CHARGER LI-ION 4.1V 2A 12-DFN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT3650EDD-4.1#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Function: Charge Management Battery Chemistry: Lithium-Ion (Li-Ion), Lithium-Polymer (Li-Pol)
Voltage - Supply: 4.75 V ~ 32 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package: 12-DFN Package / Case : MLP-24 EP
Description
Series: -
Function: Charge Management
Battery Chemistry: Lithium-Ion (Li-Ion), Lithium-Polymer (Li-Pol)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Manufacturer: Linear Technology
Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad
Voltage - Supply: 4.75 V ~ 32 V
Supplier Device Package: 12-DFN
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT3650EDD-4.1#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Battery TypeLi-Ion, Li-Pol
FunctionCharge Management
Package / Case12-DFN
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply9 V ~ 32 V