LT3650EDD-8.4#TRPBF
IC CHARGER LI-ION 8.4V 2A 12-DFN
product image
LT3650EDD-8.4#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003560502 Detail
LT3650EDD-8.4#TRPBF: IC CHARGER LI-ION 8.4V 2A 12-DFN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT3650EDD-8.4#TRPBF
Voltage - Supply: 9 V ~ 32 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package: 12-DFN Package / Case : MLP-24 EP
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Supplier Device Package: 12-DFN
Voltage - Supply: 9 V ~ 32 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT3650EDD-8.4#TRPBF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Supply9 V ~ 32 V