LT6200CS8-10#TRPBF
IC OPAMP R-R I/O 1.6GHZ 8SOIC
product image
LT6200CS8-10#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003531580 Detail
LT6200CS8-10#TRPBF: IC OPAMP R-R I/O 1.6GHZ 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT6200CS8-10#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Amplifier Type: Buffer Type: -
Number of Circuits: 1 THD plus Noise : 0.001 %
Max Output Power x Channels @ Load: - Output Type: Rail-to-Rail
Slew Rate: 450 V/µs Voltage - Supply: -
Features: - Gain Bandwidth Product: 1.6GHz
-3db Bandwidth: - Current - Input Bias: 23µA
Voltage - Input Offset: 2500µV Current - Supply: 20mA
Current - Output / Channel: 90mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SO
Description
Series: -
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Voltage - Supply: -
Features: -
-3db Bandwidth: -
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Supplier Device Package: 8-SO
Number of Circuits: 1
Output Type: Rail-to-Rail
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Input Offset: 2500µV
Amplifier Type: Buffer
Current - Output / Channel: 90mA
Gain Bandwidth Product: 1.6GHz
Slew Rate: 450 V/µs
Current - Supply: 20mA
Manufacturer: Linear Technology
Current - Input Bias: 23µA
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT6200CS8-10#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeBuffer
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
Slew Rate450 V/s
Gain Bandwidth Product1.6GHz
Current - Supply20mA
Current - Output / Channel90mA
Output TypeRail-to-Rail
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias23A
Voltage - Input Offset2500V