LT6200IS6-5#TR
IC OP AMP 800MHZ R-R I/O SOT23-6
product image
LT6200IS6-5#TR Picture
SeekIC No. : 003532257 Detail
LT6200IS6-5#TR: IC OP AMP 800MHZ R-R I/O SOT23-6
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT6200IS6-5#TR
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Amplifier Type: Buffer Type: -
Number of Circuits: 1 THD plus Noise : 0.001 %
Max Output Power x Channels @ Load: - Output Type: Rail-to-Rail
Slew Rate: 250 V/µs Voltage - Supply: -
Features: - Gain Bandwidth Product: 800MHz
-3db Bandwidth: - Current - Input Bias: 23µA
Voltage - Input Offset: 2500µV Current - Supply: 20mA
Current - Output / Channel: 90mA Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: SOT-23-6 Supplier Device Package: TSOT-23-6
Description
Series: -
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Voltage - Supply: -
Features: -
-3db Bandwidth: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Number of Circuits: 1
Output Type: Rail-to-Rail
Package / Case: SOT-23-6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Input Offset: 2500µV
Amplifier Type: Buffer
Slew Rate: 250 V/µs
Current - Output / Channel: 90mA
Current - Supply: 20mA
Manufacturer: Linear Technology
Supplier Device Package: TSOT-23-6
Gain Bandwidth Product: 800MHz
Current - Input Bias: 23µA
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT6200IS6-5#TR
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeBuffer
Number of Circuits1 - Single
Package / CaseSOT-23-6
Slew Rate250 V/s
Gain Bandwidth Product800MHz
Current - Supply20mA
Current - Output / Channel90mA
Output TypeRail-to-Rail
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias23A
Voltage - Input Offset2500V