LTA201-TR-B/12V
Rocker Switches & Paddle Switches RED 12V INCANDESCENT
product image
LTA201-TR-B/12V Picture
SeekIC No. : 002626183 Detail
LTA201-TR-B/12V: Rocker Switches & Paddle Switches RED 12V INCANDESCENT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTA201-TR-B/12V
Mfg:
Carling Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : SPST Switch Function : OFF - NONE - ON
Current Rating : 15 A Voltage Rating AC : 250 V
Termination Style : Quick Connect Actuator : Rocker
Mounting Style : Panel Illumination : Illuminated
Illumination Color : Red
Description
Voltage Rating DC :
Power Rating :
Color :
Terminal Seal :
Contact Plating :
Actuator : Rocker
Mounting Style : Panel
Termination Style : Quick Connect
Voltage Rating AC : 250 V
Contact Form : SPST
Illumination : Illuminated
Illumination Color : Red
Current Rating : 15 A