LTC1326IMS8-2.5#TRPBF
IC MONITOR TRPL SPPLY PREC 8MSOP
product image
LTC1326IMS8-2.5#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003570497 Detail
LTC1326IMS8-2.5#TRPBF: IC MONITOR TRPL SPPLY PREC 8MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1326IMS8-2.5#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active High/Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 2.363V, 3.118V, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package: 8-MSOP
Description
Series: -
Reset: Active High/Active Low
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset Timeout: 140 ms Minimum
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 2.363V, 3.118V, Adj
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1326IMS8-2.5#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive High/Active Low
Package / Case8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP,
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout140 ms Minimum
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.5V, 3.3V, Adj