LTC1421CG-2.5#TR
IC CONTROLLER HOTSWP 2.5V 24SSOP
product image
LTC1421CG-2.5#TR Picture
SeekIC No. : 003563270 Detail
LTC1421CG-2.5#TR: IC CONTROLLER HOTSWP 2.5V 24SSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1421CG-2.5#TR
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Hot-Swap Controller Applications: General Purpose
Interface Type : 2-Wire, l2C Internal Switch(s): No
Current Limit: - Voltage - Supply: 3 V ~ 12 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width) Supplier Device Package: 24-SSOP
Description
Series: -
Current Limit: -
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hot-Swap Controller
Applications: General Purpose
Internal Switch(s): No
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Manufacturer: Linear Technology
Supplier Device Package: 24-SSOP
Voltage - Supply: 3 V ~ 12 V
Package / Case: 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1421CG-2.5#TR
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ApplicationsGeneral Purpose
TypeHot-Swap Controller
Package / Case24-SSOP
PackagingTape & Reel (TR)
Current Limit-
Internal Switch(s)No
Voltage - Supply3 V ~ 12 V