LTC1421CSW-2.5#TR
IC CONTROLLER HOTSWP 2.5V 24SOIC
product image
LTC1421CSW-2.5#TR Picture
SeekIC No. : 003562628 Detail
LTC1421CSW-2.5#TR: IC CONTROLLER HOTSWP 2.5V 24SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1421CSW-2.5#TR
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Hot-Swap Controller Applications: General Purpose
Interface Type : 2-Wire, l2C Internal Switch(s): No
Current Limit: - Voltage - Supply: 3 V ~ 12 V
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Supplier Device Package: 24-SOIC
Description
Series: -
Current Limit: -
Mounting Type: Surface Mount
Type: Hot-Swap Controller
Applications: General Purpose
Internal Switch(s): No
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Supply: 3 V ~ 12 V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package: 24-SOIC
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1421CSW-2.5#TR
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ApplicationsGeneral Purpose
TypeHot-Swap Controller
Package / Case24-SOIC (7.5mm Width)
PackagingTape & Reel (TR)
Current Limit-
Internal Switch(s)No
Voltage - Supply3 V ~ 12 V