LTC1541IS8#TRPBF
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC
product image
LTC1541IS8#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003536024 Detail
LTC1541IS8#TRPBF: IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1541IS8#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Amplifier, Comparator, Reference Applications: GSM
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC Package / Case : SOT-362-1
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Manufacturer: Linear Technology
Type: Amplifier, Comparator, Reference
Applications: GSM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1541IS8#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)