LTC1726EMS8-2.5
IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-MSOP
product image
LTC1726EMS8-2.5 Picture
SeekIC No. : 003571504 Detail
LTC1726EMS8-2.5: IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1726EMS8-2.5
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Multi-Voltage Supervisor Number of Voltages Monitored: 3
Package / Case : BGA-52 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: Adjustable/Selectable
Voltage - Threshold: 2.337V, 3.085V, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package: 8-MSOP
Description
Series: -
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Packaging: Tube
Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3
Reset Timeout: Adjustable/Selectable
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 2.337V, 3.085V, Adj
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1726EMS8-2.5
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive Low
Package / Case8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP,
PackagingTube
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout-
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.5V, 3.3V, Adj