LTC1727EMS8-2.5#TRPBF
IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-MSOP
product image
LTC1727EMS8-2.5#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003569653 Detail
LTC1727EMS8-2.5#TRPBF: IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1727EMS8-2.5#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Multi-Voltage Supervisor Number of Voltages Monitored: 3
Package / Case : TSSOP-48 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 2.338V, 3.086V, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package: 8-MSOP
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Reset Timeout: 140 ms Minimum
Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 2.338V, 3.086V, Adj
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1727EMS8-2.5#TRPBF
ResetActive Low
Package / Case8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP,
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout140 ms Minimum
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.5V, 3.3V, Adj