LTC1728ES5-1.8#TRPBF
IC MON TRI SUPPLY 1.8V TSOT23-5
product image
LTC1728ES5-1.8#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003573973 Detail
LTC1728ES5-1.8#TRPBF: IC MON TRI SUPPLY 1.8V TSOT23-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1728ES5-1.8#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 1.683V, 2.805V, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Description
Series: -
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Reset Timeout: 140 ms Minimum
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3
Manufacturer: Linear Technology
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Threshold: 1.683V, 2.805V, Adj
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1728ES5-1.8#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive Low
Package / CaseTSOT-23-5, TSOT-5
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout140 ms Minimum
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold1.8V, 3V, Adj