LTC1728ES5-2.5#TR
IC MON TRPL MCRPWR TSOT23-5
product image
LTC1728ES5-2.5#TR Picture
SeekIC No. : 003573974 Detail
LTC1728ES5-2.5#TR: IC MON TRPL MCRPWR TSOT23-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1728ES5-2.5#TR
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 2.338V, 3.086V, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Reset Timeout: 140 ms Minimum
Manufacturer: Linear Technology
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Threshold: 2.338V, 3.086V, Adj
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1728ES5-2.5#TR
ResetActive Low
Package / CaseTSOT-23-5, TSOT-5
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout140 ms Minimum
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.5V, 3.3V, Adj