LTC1728ES5-3.3#TRPBF
IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT23-5
product image
LTC1728ES5-3.3#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003573469 Detail
LTC1728ES5-3.3#TRPBF: IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT23-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1728ES5-3.3#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Multi-Voltage Supervisor Number of Voltages Monitored: 3
Output: Open Drain or Open Collector Package / Case : TSSOP-48
Reset: Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 1.683V, 3.086V, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package: TSOT-23-5
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Reset Timeout: 140 ms Minimum
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 1.683V, 3.086V, Adj
Package / Case: SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1728ES5-3.3#TRPBF
ResetActive Low
Package / CaseTSOT-23-5, TSOT-5
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout140 ms Minimum
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold1.8V, 3.3V, Adj