LTC2919CDDB-3.3#TRPBF
IC MONITOR PREC 3.3V 10-DFN
product image
LTC2919CDDB-3.3#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003573893 Detail
LTC2919CDDB-3.3#TRPBF: IC MONITOR PREC 3.3V 10-DFN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC2919CDDB-3.3#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Multi-Voltage Supervisor Supply Voltage - Min : 2.5 V
Number of Voltages Monitored: 3 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 2.921V, Adj, Adj Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package: 10-DFN-EP (3x2)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Reset Timeout: 140 ms Minimum
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 2.921V, Adj, Adj
Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC2919CDDB-3.3#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive Low
Package / Case10-DFN
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout140 ms Minimum
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.92V