LTC3900IS8#TRPBF
IC DRVR SYNC RECTIFIER 8-SOIC
product image
LTC3900IS8#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003566015 Detail
LTC3900IS8#TRPBF: IC DRVR SYNC RECTIFIER 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC3900IS8#TRPBF
Configuration: High-Side Type: -
Operating Supply Voltage : 4.8 V Input Type: Inverting and Non-Inverting
Delay Time: 60ns Current - Peak: 2A
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 11 V Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Input Type: Inverting and Non-Inverting
Current - Peak: 2A
Delay Time: 60ns
Voltage - Supply: 4.5 V ~ 11 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC3900IS8#TRPBF
ConfigurationHigh-Side
Voltage - Supply4.5 V ~ 11 V
Current - Peak2A
Delay Time60ns
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Configurations2