LTC4300A-3IMS8#TRPBF
IC BUFFER BUS 2WR HOTSWAP 8-MSOP
product image
LTC4300A-3IMS8#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003562063 Detail
LTC4300A-3IMS8#TRPBF: IC BUFFER BUS 2WR HOTSWAP 8-MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC4300A-3IMS8#TRPBF
Internal Switch(s): Yes Current Limit: -
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case : TSSOP-30
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Supplier Device Package: 8-MSOP
Current Limit: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Type: Hot-Swap Switch
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC4300A-3IMS8#TRPBF
PackagingTape & Reel (TR)
Current Limit-
Internal Switch(s)Yes
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V