LTC6930IMS8-4.19#PBF
IC OSC SILICON 4.19MHZ 8MSOP
product image
LTC6930IMS8-4.19#PBF Picture
SeekIC No. : 003480439 Detail
LTC6930IMS8-4.19#PBF: IC OSC SILICON 4.19MHZ 8MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC6930IMS8-4.19#PBF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Oscillator, Silicon Count: -
Frequency: 4.194304MHz Supply Voltage - Max : 36 V
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 5.5 V Current - Supply: 490µA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Packaging: Tube Supplier Device Package: 8-MSOP
Description
Series: -
Count: -
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tube
Manufacturer: Linear Technology
Type: Oscillator, Silicon
Voltage - Supply: 1.7 V ~ 5.5 V
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package: 8-MSOP
Frequency: 4.194304MHz
Current - Supply: 490µA
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC6930IMS8-4.19#PBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
TypeOscillator, Silicon
Frequency4.194304MHz
Count-
Voltage - Supply1.7 V ~ 5.5 V
Current 355A
Package / Case8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP,
PackagingTube