LTD100SSD
PTC Resettable Fuses -
product image
LTD100SSD Picture
SeekIC No. : 00689666 Detail
LTD100SSD: PTC Resettable Fuses -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTD100SSD
Mfg:
Littelfuse
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Hold Current : 1 A Trip Current : 2.5 A
Current Rating (Max) : 100 A Resistance : 0.13 Ohms
Maximum Voltage DC : 24 V Termination Style : Axial
Mounting Style : Strap
Description
Package / Case :
Current Rating (Max) : 100 A
Maximum Voltage DC : 24 V
Trip Current : 2.5 A
Resistance : 0.13 Ohms
Termination Style : Axial
Mounting Style : Strap
Hold Current : 1 A